"Mať v kuchyni systém, znamená pre mňa nestrácať čas hľadaním." Ak si chcete zorganizovať koreniny a potraviny, skôr než si u mňa objednáte nálepky, pozrite sa aké máte doma koreničky alebo dózy, pretože dôležitý bude rozmer a tvar.

Zaváraninové poháre a valcovité koreničky

Moje koreniny a potraviny som dala do sklenených fľaštičiek od výživy či závaraninových pohárov, aby som zrecyklovala prázdne fľaše. Po obvode oválnej koreničky sa mi ľahko lepili aj väčšie nálepky, no pri iných tvaroch alebo lepení na viečko je potrebné zamyslieť sa nad veľkosťou miesta, ktoré máte k dispozícii.

farebné oválne nálepky na koreničky

Vybrala som do žurnálu koreničky, ktoré zrejme máte väčšina doma alebo si ich možno plánujete kúpiť, aby ste mali lepšiu predstavu aký rozmer sa hodí na niektoré najčastejšie typy koreničiek.

Koreničky Rajtan z IKEA

Na zrezaný bok koreničky si môžete dovoliť pomerne veľkú nálepku až do 5 cm. Ak plánujete dávať nálepky na viečko, myslite na to, že viečko má drážku, čo spôsobí že nálepka sa v tomto mieste nemá o čo prichytiť a bude sa odliepať.

čierne nálepky na koreničkách Rajtan z IKEA

Koreničky ÖRTFYLLD z IKEA

Podľa mňa skvelá korenička, ktorá nezaberá veľa miesta a zalepíte na ňu bez problémov aj väčšiu nálepku. Práve pre tento typ koreničiek som navrhla obrázkové nálepky vo veľkosti 4 cm, ktoré výborne vyzerajú napríklad v takomto kuchynskom šuflíku na koreniny.

nálepky s obrázkom a názvom koreniny

Koreničky s tesniacim vrchnákom

Veľmi pekné mi osobne prídu nádobky s tesniacim vrchnákom. Pri ich kúpe však myslite na to či chcete lepiť nálepky na bok alebo na viečko nádoby, pretože na oblé bruško nádoby sa nálepka nedá nalepiť bez pokrčenia. V tomto prípade by bolo lepšie nalepiť nálepku na viečko, vtedy však potrebujete nálepky maximálne s priemerom 4 cm alebo aj menšie.

akvarelové nálepky 4 cm

Klasické sklenené koreničky


V domácich potrebách najčastejšie narazíte na hranatú sklenenú koreničku s oblým skleneným vrchnákom. Táto korenička má dve varianty, mešiu s objemom 120 ml alebo vyššiu s objemom 150 ml. Práve táto menšia korenička, má výšku boku presne 4 cm, takže pri lepení sa budete musieť snažiť dobre sa trafiť. Aby pôsobila nálepka nenatlačeným dojmom, zvolila by som radšej menšie nálepky s priemerom 3 cm. (Na fotke dole vľavo je vyššia 150-tka so 4 cm nálepkou a napravo nižšia 120-tka s čiernou 3 cm nálepkou.)

čierne nálepky 3 cm

Sada koreničiek v stojane


Ak zvažujete kúpu sady koreničiek v stojane, budete lepiť nálepku predpokladám na viečko. Viečko však býva pomerne malé, preto odporúčam menšie nálepky s priemerom 3 cm alebo len 2,5 cm.

antracitové nálepky 3 cm na koreničky v stojane

Ak máte doma typ koreničiek, ktoré tu nespomínam rada vám poradím cez správu. Tu je ešte zopár ukážiek iných koreničiek od mojich zákazníkov.

nálepky s obrázkom koreniny

transparentné nálepky na nerezovom viečku koreničky

tmavošedé nálepky  3 cm

pozdĺžne transparentné nálepky

Darina