Potraviny a základné suroviny v kuchyni ako napríklad soľ, cukor, múku kupujeme spravidla v kilových baleniach. Strukoviny a cestoviny môžete nakupovať aj vo väčších objemoch v bezobalových obchodoch. Nádoby na tieto potraviny sú preto väčšie ako koreničky a tým pádom máte na lepenie nálepky aj viac miesta a pri výbere nálepky sa nemusíte obmedzovať. Stačí si zvoliť dizajn a farebnosť, ktorá sa vám páči a či chcete nálepku lepiť na bok alebo vrchnák fľaše.

Nálepky v retro dizajne sú navrhnuté v dvoch veľkostiach, preto si ich môžete nalepiť aj na vrchnák aj na bok fľaše. Mne osobne toto dvojité označenie vyhovuje svojou praktickosťou, pretože si nezamením vrchnáky, ak mám práve otvorených viac nádob naraz.

retro nálepky na potraviny

Spomedzi mojich nálepiek ste si veľmi obľúbili čierne nálepky, ktoré ponúkam tiež v dvoch veľkostiach. Rozmer 3 cm sa hodí na koreničky a 5 cm na potravinové dózy. Vďaka svojej tmavej farebnosti výborne kontrastujú s takmer všetkými skladovanými potravinami.

čierne nálepky na potravinové dózy 5 cm

Pre kuchyňu vo vidieckom štýle sa hodia moje vintage nálepky, ktorých podklad sa podobá na starý papier. V kombinácii so štylizovaným grafickým okrajom, pôsobí jemne a nevtieravo. Tento dizajn nálepiek je dostupný pre koreniny aj pre potraviny.

vintage nálepky na sklenené dózy 5 cm

Béžové nálepky na potraviny sa dobre hodia k farebných okrúhlym nálepkám na koreniny, pretože majú po obvode tiež vetu so zaujímavosťou z histórie alebo nejakú radu na použitie.

béžové nálepky na potravinové nádoby

Radu po okraji nálepky majú aj moje transparentné nálepky - vzor 1. Transparentné (priehľadné) nálepky sú navrhnuté aj ako vzor 2 bez vety s dekoračným okrajom alebo vzor 3 s pásikovaným okrajom.

transparentné nálepky na potraviny - vzor 1

Pri lepení na nádoby treba počítať s tým, že čierny nápis nemusí byť dobre viditeľný na tmavších surovinách ako je napríklad kakao alebo káva. Vtedy je vhodnejšie nalepiť nálepky na viečko. Napríklad na nerezovom viečku vyzerajú priehľadné nálepky veľmi elegantne.

Priesvitná nálepka na vrchnáku fľaše od kakaa

Priesvitná nálepka na potraviny - vzor 3

Zaujímavou novinkou sú aj pozdĺžne nálepky, ktoré sa dajú lepiť zvislo alebo vodorovne podľa toho, aký tvar potravinových nádob máte doma.

čierne pozdĺžne nálepky na dózy

V mojej ponuke je aj dizajn nálepiek s obrázkom v rozmere 4 cm, ktorý sa dobre hodí na väčšinu dóz ale aj koreničiek.

 

obrázková nálepka na potravinové dózy

obrázková nálepka na potraviny aj koreniny

obrázková nálepka s rozmerom 4 cm na potraviny aj koreniny
Možností je veľa, vyberte si to, čo vám v kuchyni bude robiť radosť:-)